Наверх

Тюнинг:

Автоспорт:

Мы в социальных сетях

Технологія ‘Bike Sense’ від Jaguar Land Rover

21 января 2015 Рубрика: Сервис автомобилей

Технологія ‘Bike Sense’  від Jaguar Land Rover попереджатиме водія, торкаючись плеча для уникнення аварій.

У момент наближення велосипедиста до автомобіля, матриця світлодіодних вогнів на дверях, панелі приладів та передніх стійках лобового скла світитиметься жовтим кольором, а коли велосипед буде максимально близько – червоним. Рух вогнів по вищевказаним панелям дозволить краще зорієнтуватися, у якому напрямку рухається велосипедист.

Доктор Вольфганг Еппл, Директор із досліджень та технологій Jaguar Land Rover, зазначив: “Люди розвивали інстинкт самозахисту від небезпеки протягом тисяч років. Деякі кольори, як наприклад, червоний і жовтий, викликають негайну реакцію, так само як усі розпізнають звук велосипедного дзвінка. “Bike Sense виводить нас за межі вже існуючих технологій індикаторів чи іконок на лобовому склі, оптимізуючи розміщення світлових вогнів, застосовуючи звук та дотик, що викликають інтуїтивну реакцію. Такі попередження пришвидшують когнітивну реакцію за рахунок вступу інстинкту у відповідь на небезпеку. Якщо периферичним зором ви помічаєте панель приладів, що загорається червоним кольором, Ви звертаєте на неї увагу та розумієте, що інший учасник дорожнього руху наближається до вашого автомобіля.”

 

Якщо група велосипедистів, мотоциклів і пішоходів рухаються навколо автомобіля на жвавій міській вулиці, система визначає пріоритети найближчих небезпек. Так водій не буде відволікатися на світло або звук.

Bike Sense також буде в змозі визначати небезпеку, яка знаходиться поза полем зору водія. Якщо пішохід чи велосипедист перетинають дорогу і при цьому вони малопомітні для звичайного автомобіля, датчики автомобіля розпізнають об’єкт та привертатимуть увагу водія за допомогою світлових сигналів та звуку. Якщо водій не звертає увагу на попередження та тисне на педаль газу, завдяки Bike Sense педаль почне видавати вібрацію або не реагувати на тиск, тож водій інстинктивно знатиме, що автомобілю не слід рухатися з місця, доки він не опиниться поза зоною ризику.

Технологія Bike Sense також допомагатиме уникати відчинення дверей перед велосипедом чи мотоциклом, що наближається, коли автомобіль припарковано. Bike Sense попереджатиме про велосипедиста, мопед чи автомобіль за допомогою світлових вогнів та звуку у салоні авто. Якщо хтось із пасажирів все ж продовжує відчиняти двері, внутрішня дверна ручка почне світитися, вібрувати та видавати глухий гул, щоб попередити про небезпеку.


“Звертаючись до інстинктів, Bike Sense має потенціал заповнити прогалини між системами попередження та безпеки в автомобілі та самим водієм чи пасажирами”, - говорить доктор Еппл. “Це може зменшити ризик аварій для усіх учасників дорожнього руху, пришвидшуючи реакцію та забезпечуючи правильність дій для їх запобігання”.

Нагадаємо, "Авто-Лайф" - офіційний сервісний центр  Land Rover, Jaguar.

Понравилась статья?

Читать далее

Контакты для прессы

По всем вопросам связанным с прессой обращайтесь в наш PR-отдел

Козловская Наталья

Начальник PR отдела

+38 (063) 020-13-29
n.kozlovskaya@auto-life.ua

Оформить заявку

Фотофакты

 

Календарь ближайших событий

Полный календарь событий »

Популярные новости

Награждение ФАУ: информация для приглашенных — 16 июля 2020

Церемония состоится 17 февраля 2013 года в Национальном дворце «Украина» (Киев, ул. Большая Васильковская, 103).

Приглашение на участие в V этапе Кубка Украины по ралли-рейдам "Киммерийский тракт". — 16 июля 2020

23-25 ноября в АР Крым состоится V этап Кубка Украины по ралли-рейдам "Киммерийский тракт". Приглашаем Вас принять вызов в очередной схватке за звания лучших гонщиков внедорожного спорта.

Видео с трассы. Киммерийский тракт 2012 — 16 июля 2020

Видео с трассы. Киммерийский тракт 2012.

Архив новостей»